در مقاله پیش روی شما قصد داریم طی یک محاسبه سرانگشتی مقدار شن، ماسه و آجر سفال ارزان را برای دیوار چینی به شما عزیزان ارائه دهیم. به طور کلی آجر سفال از ترکیب خاک رس و سیل تهیه و درون کوره های آجر پزی پخته می شود تا به سختی مورد نظر برسد. این محصول دارای انواع مکعب مستطیل توپر، توخالی، سوراخدار بوده که کاربرد گسترده ای در ساخت انواع طاق ضربی بین تیرآهن، سقف های تیرچه بلوک ، دیوار باربر، تیغه های جدا کننده، نماهای داخلی و خارجی دارد. در حال حاضر اغلب مشتریان از این محصول در دیوار چینی جهت ساخت تیغه های جدا کننده استفاده می کنند. استحکام، دوام، وزن مناسب همچنین متناسب بودن قیمت آجر سفال اصفهان باعث شده تا روز به روز به مشتریان و طرفداران این محصول اضافه شود.

البته باید این نکته را خاطر نشان شویم که قطر آجر سفال در تعیین تعداد مورد نیاز آن در ساختمان سازی هیچ نقشی نداشته بلکه طول و ارتفاع این محصول است که تعداد را تعیین می کند. ابعاد استاندارد آجر سفالی معمولا دارای اندازه ۲۰*۲۰ در طول و اندازه های ۷ – ۱۰ – ۱۵ و۲۰ در قطر می باشد. برای تخمین تعداد آجر مورد نیاز در ساخت تیغه سفالی در ابعاد ۲۰*۲۰*۱۰ ساخته شده با سیمان با ضخامت ۲ سانتی متر به تعداد ۳۲ عدد آجر و برای ساخت همان دیوار با ملات خاک و گچ به تعداد ۲۴ عدد آجر سفالی مورد نیاز است.

فرمول های محاسبه تعداد آجر و مقدار ملات مورد نیاز در ساخت و ساز

  • ۵ = ۲۰ ÷ ۱۰۰ = طول سفال ÷ ۱۰۰ = تعداد سفال مورد نیاز در ۱ متر طول یا ۱۰۰ سانتی متر
  • ارتفاع سفال ÷ ۱۰۰ = تعداد سفال مورد نیاز در ۱ متر ارتفاع یا ۱۰۰ سانتی متر
  • ضخامت دیوار × ارتفاع × طول = حجم دیوار
  • حجم دیوار × ۴.۳ = حجم آجر
  • حجم دیوار × ۴.۱ = حجم ملات
  • عیار ملات یا بتن × حجم ملات یا بتن = میزان سیمان در آجرکاری دیوار
  • حجم یک آجر یا سفال / حجم آجر = تعداد آجر یا سفال

خرید آجر لفتون در اصفهان

از دیگر موارد مورد نیاز در دیوار چینی آجر لفتون می باشد. کارخانه آجر لفتون اصفهان با تولید آجرهایی سوراخ دار بر روی سطح محصول قدم مثبتی در ساخت دیوار هایی با استحکام بالا برداشته است. به این صورت که معماران در ساخت دیوارهای باربر با عبور میلگرد از داخل این سوراخ ها دیوار را مسلح می نمایند. آجر لفتون قرمز اصفهان همچنین به دلیل دارا بودن سوراخ هایی بر روی سطح خود باعث شده تا در هنگام اجرای دیوار چینی ملات در حالت عمودی هم بین آجر نفوذ کند و پیوند مستحکمی در نتیجه نهایی ایجاد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.